اخبارخارجی

یوزهای ایرانی به دنبال شکار شیرهای ترانگا

به دنبال شکار شیرهای ترانگا-تیم ملی فوتبال کشورمان پس از برد ارزشمند مقابل اروگوئه، فردا (سه شنبه) طی دومین بازی تدارکاتی در اردوی اتریش با هدایت کارلوس کی روش به مصاف سنگال می رود. در همین راستا به معرفی سنگال و بررسی تاکتیک های احتمالی این تیم پرداختیم

ایران در اولین بازی تدارکاتی خود در مسیر آماده سازی جام جهانی با کی روش، مقابل اروگوئه قرار گرفت و در نهایت با نتیجه 1 بر 0 پیروز این دیدار شد. حالا شاگردان کارلوس کی روش باید روز سه شنبه برابر سنگال قرار بگیرند؛ سنگالی که قهرمان جام ملت های آفریقا در سال 2021 است.

به گزارش اهل ورزش، سنگال در حالی برابر ایران قرار می گیرد که در 15 بازی گذشته خود تنها متحمل یک شکست شده است. تک شکستی که مقابل مصر کارلوس کی روش در مقدماتی جام جهانی رقم خورد. سنگال قبل از دیدار با ایران به مصاف بولیوی رفت و با ترکیب:

  • آلفرد گومیس، عبدو دیالو، کالیدو کولیبالی، فوده بالو، پاپه گی، پاپه سار، موصطفی نام، پاپه سیس، بولایه دیا، کرپین دیاتا و سادیو مانه

برابر این تیم حاضر شد و در نهایت با گل های بولایه دیا و سادیو مانه به برتری 2 بر 0 رسید. سیستم سنگال برابر بولیوی 3-4-3 بود، سیستمی که به احتمال زیاد برابر ایران نیز اسفاده می شود.

در بازی های اخیر این تیم، سادیو مانه از پست وینگر چپ به پست مهاجم هدف انتقال پیدا کرده، پستی که باعث بهبود آمار گلزنی این بازیکن در دیدار های اخیر شده است. اگر آمار سنگال در 5 بازی اخیرشان را بررسی کنیم به نکات جالبی می رسیم:

  1. میانگین درصد مالکیت شاگردان آلیو سیسه در این 5 بازی، 61.8 درصد بوده است.
  2. میانگین 1.4 گل به ازای هر بازی را ثبت کرده اند.
  3. میانگین تعداد پاس های این تیم، 426 پاس ثبت شده است.
  4. میانگین 17.8 شوت به سمت دروازه حریف برای این تیم ثبت شده است.

این آمار ها نشان می دهد که سنگال به بازی مالکانه و هجومی علاقه زیادی دارد. در دیدار های اخیر سنگال تاکتیک های مشابهی دیده شده است. هنگام کار های هجومی سادیو مانه در پشت محوطه جریمه تیم حریف جایگیری می کند، بازیکن های هم تیمی او را صاحب توپ می کنند و مانه نیز توپ را نگه می دارد و سپس به کناره های زمین انتقال می دهد. پس از این کار مانه خود را به محوطه جریمه حریف رسانده و با جایگیری مناسب برای استفاده از توپ ارسالی صبر می کند.

هنگام حملات، مدافعان سنگال نزدیک به خط هافبک این تیم بازی می کنند و در پشت سر آنها فضای مناسبی برای حملات تیم حریف ایجاد می شود اما نکته حائز اهمیت، پرسینگ شدید بازیکنان سنگال هنگام از دست دادن توپ است که با فشار از سوی خط هافبک و حمله این تیم بازیسازی تیم حریف را مختل می کند. نزدیک بودن خط دفاع این تیم به خط هافبک باعث می شود MAN MARKING (یارگیری نفر به نفر) به بهترین شکل انجام شود و بازیکن صاحب توپ گزینه ای برای پاس دادن نداشته باشد و ترجیح او برای خارج شدن از فشار، ضربه زدن به زیر توپ باشد.

در دفاع 3 نفره سنگال حضور کولیبالی تنومند در راس و حضور بازیکن هایی با سرعت نسبتا بالا مثل دیالو و بالو باعث شده سرعت انتقال توپ از دفاع به حمله زیاد باشد و همچنین استحکام خط دفاعی این تیم از قبل بیشتر شود.

سنگال برابر ایران، بولایه دیا، بونا سار، ادوارد مندی و ایسماییل سار را در اختیار ندارد تا با ترکیبی نسبتا متفاوت از دیدار های گذشته برابر ایران قرار بگیرد.

نشریه اسپورت مول انگلستان نیز طی گزارشی از ترکیب سنگال برای دیدار روز سه شنبه برابر ایران رونمایی کرد.

ترکیب احتمالی سنگال برابر ایران:

آلفرد گومیس، فوده بالو، کالیدو کولیبالی،عبدو دیالو، پاپه سیس،فورموس مندی، پاپه گی، ادریسا گانا گی، سادیو مانه، بولایه دیا و کرپین دیاتا

لازم به ذکر است که طبق ادعای این نشریه بولایه دیا برابر ایران بازی می کند اما در سایر منابع نام او را در لیست مصدومان سنگال می بینیم.

دیدار ایران – سنگال روز سه شنبه 5 مهر ماه، ساعت 18 در  ورزشگاه BSFZ-Arena در کشور اتریش برگزار می شود. پیش بینی شما از نتیجه این دیدار چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا