اخبارخارجی

قطر ۱-3 سنگال؛ میزبان، اولین حذف شده جام بیست و دوم

عملکرد دور از انتظار شاگردان سانچز

حذف میزبان جام جهانی-قطر قبل از همه تیمها از این تورنمنت حذف شد ولی به نظر ماجراجویی سنگال تازه شروع شده است.

دیدار سنگال و قطر دو نیمه کاملا متفاوت داشت. در نیمه اول تمرکز تیمها به ویژه قطر، روی بسته نگه داشتن دروازه بود اما یک اشتباه فردی و گل دقایق پایانی در نیمه اول، برنامه های قطر را به هم ریخت.

در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم سنگال موفق شد روی یک ضربه کرنر قطر را غافلگیر کند و گل دوم را به ثمر برساند. میزبان که همه چیز را از دست رفته می‌دید یکپارچه حمله شد و بالاخره در دقیقه ۶۴ اولین ضربه در چارچوب خود در این جام را به سمت دروازه سنگال زد. در ادامه سانچز با تغییرات تاکتیکی و تعویض‌ها بالاخره قفل دروازه سنگال را باز کرد و قطر را به اولین گل در تاریخ جام‌جهانی رساند‌. در سمت مقابل هم  آلیو سیسه بیکار ننشست و با دو تعویض روند بازی را تغییر داد و تیمش را از زیر فشار خارج کرد. گل سوم سنگال هم با ارسال و ضربه بغل پای همین دو بازیکن تعویضی به ثمر رسید. در دقایق پایانی قطر همچنان به تلاش خود برای بازگشت به بازی ادامه داد اما در نهایت متیو لاهوز سوت پایان مسابقه را به صدا در آورد تا بازی با همان نتیجه ۳ بر ۱ به پایان برسد.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر – گروه A
ورزشگاه: الثمامه (دوحه) – ساعت ۱۶:۳۰ – تماشاگر:
داور: آنتونیو متئو لاهوز (اسپانیا)/ کمک‌ها: پائو سبریان دیویس (اسپانیا) روبرتور دیاز پرز دل پالمار (اسپانیا) ،‌ داور چهارم: کوین اورتگا (پرو) / داور ویدیویی: هرناندز هرناندز (اسپانیا)

تیم ملی قطر:
مشعل برشام، اسماعیل محمد، بوعلام خوخی، عبدالکریم حسن (۶۹ عبدالعزیز حاتم)، میگل پدرو کوریرا (۸۳ محمد وعد)، حسن الهیدوس، کریم بوضیاف، آسیم مادیبو، حمام الامین(۸۳ طارق سلمان)،  اکرم عفیف و المعز علی
سرمربی: فلیکس سانچز

تیم ملی سنگال:
ادوارد مندی، کالیدو کولیبالی، یوسف سابالی، عبدالله دیالو، اسماعیل جیکوبز (۷۷ پاپه آبو سیسه)، کریپین دیاتا ( ۶۳ پاته سیس)، نامپالیس مندی (۷۸ پاپه سار)، ادریس گانا گویه، اسماعیل سار( ۷۴ ایلمان اندیایه) ، فامارا دیدیو (۷۴ احمدو بامبا دینگ)  بولایه دیا
سرمربی: آلیو سیسه

🟨 اخطار ها:
قطر:  اسماعیل محمد (20) حمام الامین (۲+۴۵) آسیم مادیبو (۱+۹۰)

سنگال: بولایه دیا (30) اسماعیل جیکوبز ( ۵۳) پاته سیس (۸۷)

حذف میزبان جام جهانی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا