اخبارخارجی

سویا 0-3 بارسلونا؛به آتش کشیدن اندلس توسط کاتالان ها

شاگردان ژاوی در ادامه نمایش های خوب شان امشب موفق شدند در خانه سویا با ارائه نمایشی درخشان با نتیجه 3-0 به پیروزی برسند.

تیم میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که در دقیقه 5، روی همکاری ایسکو و ایوان راکیتیچ، ستاره کروات سویا دروازه بارسا را باز کند اما آرائوخو تیمش را نجات داد.
در ادامه باز هم این بازیکنان سویا بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند و موقعیت های خطرناک تری روی دروازه حریف ایجاد کردند اما این بارسا بود که در دقیقه 20 برخلاف جریان بازی به گل رسید.
روی یک ضدحمله سریع بود که پاس در عمق دمبله، لواندوفسکی را با دروازه بان حریف تک به تک کرد. ضربه چیپ ستاره لهستانی را فرناندو روی خط دروازه برگشت داد اما رافینیا با حضور به موقع با ضربه سر دروازه سویا را باز کرد و بارسا را پیش انداخت.

نمایشی درخشان

تنها دو دقیقه بعد رافینیا می توانست اختلاف را به دو گل افزایش بدهد اما ضربه او از بالای دروازه بونو به بیرون رفت.
در ادامه بازی متعادل دنبال شد و توپ بیشتر در میانه زمین در جریان بود تا اینکه در دقیقه 36 بارسا به گل دوم رسید. این بار ژول کنده بود که در نقش گلساز ظاهر شد و پاس بلند او به محوطه جریمه را لواندوفسکی با یک کنترل سینه و ضربه ای تماشایی به گل دوم بارسا تبدیل کرد.

نمایشی درخشان

در دقایق پایانی نیمه اول این بارسا بود که حملات خطرناک تری روی دروازه سویا داشت و در دقیقه 45، کنده می توانست گل سوم را به نام خود ثبت کند اما ضربه سر او روی ارسال پدری از کنار دروازه به بیرون رفت.
در آخرین ثانیه های نیمه اول روی یک ضدحمله سریع دیگر، دمبله و لواندوفسکی صاحب موقعیت شدند اما مهاجم فرانسوی به جای پاس دادن به هم تیمی‌اش، تصمیم گرفت که ضربه نهایی را خودش بزند و توپ را به بیرون زد و به این ترتیب نیمه اول با همان دو گل به پایان رسید.

نیمه دوم را بارسا بهتر آغاز کرد و خیلی زود به گل سوم رسید. روی ارسال رافینیا از سمت راست بود که توپ روی تیر دوم به ژول کنده رسید و ضربه سر او هم اریک گارسیا را صاحب موقعیت کرد. این مدافع پیش تاخته هم با یک بغل پای ساده دروازه را باز کرد و اختلاف را به سه گل افزایش داد.

نمایشی درخشان
تنها دو دقیقه بعد سویا می توانست یکی از گل های خورده را جبران کند اما واکنش خوب تراشتگن مانع گلزنی راکیتیچ شد.
در ادامه باز هم این بازیکنان بارسا بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند و چیزی نمانده بود که در دقیقه 62، لواندوفسکی دومین گلش در این دیدار را به ثمر برساند اما ضربه تماشایی او را بونو با یک واکنش سریع به بیرون فرستاد.
بعد از اینکه تعویض های پیاپی دو تیم کمی از تب و تاب بازی کم کرد، در دقیقه 73 همه چیز برای گل چهارم بارسا فراهم بود اما ضربه چیپ لواندوفسکی را بونو برگشت داد و فرانکی دی یونگ هم نتوانست از توپ برگشتی استفاده کند.
در دقایق پایانی بازی بازیکنان بارسا به خوبی توانستند بازی را کنترل کنند و در نهایت بازی با همان سه گل به سود تیم میهمان به پایان رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا