اخبارخارجی

پی‌اس‌جی 4-3 تروا؛بردی سخت با مثلث طلایی

پی‌اس‌جی 4-3 تروا حریف سرسخت خود را به سختی و با گلزنی مثلث طلایی خود در ورزشگاه خانگی خود توانست شکست دهد،در این بازی پاریسی ها با اینکه ابتدا عقب افتاده بودند ولی موفق شدند با دست پر زمین بازی را ترک کنند.

به گزارش “اهل ورزش“، پاری سن ژرمن امشب در هفته سیزدهم لیگ 1در خانه‌اش، پارک دو پرنس، میزبان تروا بود. با توجه به شکست لانس، تیم دوم جدول، در بازی روز جمعه‌اش پاریسی‌‌‌ها امیدوار بودند با پیروزی در این بازی صدرنشینی خود را مستحکم‌تر کنند.

اما پاریسی ها خیلی زود شوکه شد و در دقیقه 3 دروازه‌ خود را باز شده دیدند. سانتر کونته از جناح چپ به لوپز رسید و این وینگر پرتغالی توپ را به مامه بالده، مهاجم اهل گینه بیسائو، رساند تا او با شوتی محکم توپ را به سقف دروازه پی‌اس‌جی بدوزد.

پی‌اس‌جی 4-3 تروا-نیمار

پاریسی‌ها که قصد داشتند هر چه سریعتر گل خورده را جبران کنند در دقیقه 6 فرصتی به دست آوردند ولی سولر پاس رو به عقب مسی را از دست داد. اما در دقیقه 10 تروا یک فرصت عالی دیگر به دست آورد. کرنر ارسالی بازیکنان این تیم در حالی به ماما بالده رسید که هیچکس او را مهار نکرده بود اما ضربه سر او از کنار دروازه بیرون رفت.

در دقیقه 19 سرخیو راموس شوتی سنگین از راه دور شلیک کرد اما دروازه‌بان تروا با هوشیاری توپ را دفع کرد. در دقیقه 22 هم نیمار شوت کات‌داری از راه دور شلیک کرد که از کنار دروازه تروا بیرون رفت.

اما در دقیقه 24 پی‌اس‌جی بالاخره موفق شد دروازه حریف را باز کند. نیمار که بیرون از محوطه جریمه توپ را از ویتینا دریافت کرده بود حرکت سریع کارلوس سولر را تشخیص داد و با یک پاس چیپ عالی توپ را به او رساند. سولر توپ را درون محوطه جریمه دریافت کرد، دروازه‌بان تروا را جا گذاشت و دروازه خالی را باز کرد تا کار به تساوی کشیده شود.

پی‌اس‌جی 4-3 تروا

در دقیقه 40 پاریسی‌ها فرصت دیگری به دست آوردند اما گالون، دروازه‌بان تروا، با دو مهار عالی مانع از باز شدن دروازه‌اش شد. نیمار ضربه آزادی که به دست آورده بود را به سمت دروازه او شلیک کرد که گالون با کف دست دفع کرد. توپ برگشتی به موکیله رسید اما گالون از زمین برخاست و در دومین مهار پیاپی موفق شد این فرصت را از پاریسی‌ها بگیرد. او در دقیقه 41 هم ضربه سر لیونل مسی را دفع کرد. نیمه اول با تساوی 1-1 دو تیم به پایان رسید.

تروا و ماما بالده بار دیگر در دقایق اولیه نیمه دوم، درست مثل اوایل نیمه اول، به گل رسیدند تا پاریسی‌ها را شوکه کنند. اودوبر توپ را از سمت چپ دریافت کرده و دریبل‌زنان پیشروی کرد و سانتری کم‌ارتفاع ارسال کرد. بالده توپ را به زیبایی کنترل کرد و با یک چرخش زیبا و شلیک دقیق دومین گل خودش و تیمش را وارد دروازه پی‌اس‌جی کرد.

اما بازگشت استثنایی پاری سن ژرمن بلافاصله کلید خورد. در دقیقه 55 راموس موفق شد مسی را در حاشیه محوطه جریمه پیدا کند. او که در فضای خالی حضور داشت با یک شوت پای چپ کات‌دار گل زیبایی به ثمر رساند تا بازی بار دیگر با نتیجه مساوی دنبال شود.

پی‌اس‌جی 4-3 تروا

ده دقیقه بعد پاریسی‌ها موفق شدند برای اولین بار در این بازی از تروا پیش بیفتند. مسی در میانه میدان صاحب توپ شد و بدون مزاحمت موفق شد توپ را به نیمار که استارت زده بود برساند. نیمار با یک شوت زیبا دروازه گالون را باز کرد تا بازی 3-2 ادامه پیدا کند.

در دقیقه 75 پاری سن ژرمن صاحب یک پنالتی شد. کارلوس زولر از اشتباه مدافعین و دروازه‌بان تروا استفاده کرد و توپ را دزدید. گالون که سعی می‌کرد توپ را مهار کند به جای توپ سولر را سرنگون کرد تا داور در سوت خود دمیده و نقطه پنالتی را نشان بدهد. کیلیان امباپه پشت ضربه پنالتی ایستاد و با شوتی محکم به گوشه بالای دروازه نتیجه بازی را 4-2 به سود پی‌اس‌جی کرد.

پی‌اس‌جی 4-3 تروا

درحالیکه در دقایق بعدی هم پاری سن ژرمن به حمله به دروازه تروا ادامه می‌داد در دقیقه 88 تیم مهمان بود که روی یک کرنر به گل رسید. کرنر ارسالی لوپز را بازیکنان پی‌اس‌جی دفع نکردند تا توپ به ریپارت تعویضی برسد و پاس او با ضربه سر آنته پالاورسا وارد دروازه دوناروما شود.

در نهایت بازی با پیروزی 4-3 پاری سن ژرمن به پایان رسید تا شاگردان کریستوف گالتیه به لطف درخشش مثلث مرگبار خود، مسی، نیمار و امباپه در این بازی دشوار به پیروزی برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا