اخبارخارجی

شالکه 0-2 بایرن؛تثبیت صدرنشینی قبل از آغاز جام جهانی

به گزارش “اهل ورزش“،با پیروزی بایرن مونیخ مقابل شالکه،باواریایی ها با خیالی راحت از صدرنشینی خود به تعطیلات زمستانی رفتند.

بایرن مونیخ در هفته پانزدهم بوندس‌لیگا به ایالت وستفالن رفت تا در شهر گلزنکیرشن به مصاف شالکه برود. با اینکه شالکه در حال حاضر در قعر جدول بوندس‌لیگا قرار دارد ولی آبی‌های این شهر از پرهوادارترین و قدیمی‌ترین باشگاه‌های فوتبال آلمان به حساب می‌آیند و دیدارشان با بایرن از حساسیت بالایی برخوردار است.

بازی در دقایق ابتدایی افت و خیز چندانی نداشت و حملاتی جدی روی دروازه هیچ کدام از دو تیم خلق نشد اما در دقیقه 33 روی اولین حمله جدی این مسابقه بایرنی‌ها به گل نزدیک شدند. بایرن مونیخ صاحب کرنر شد و ارسال کیمیش با ضربه سر چوپو موتینگ به تیر دروازه اصابت کرده و به بیرون رفت.

جمال موسیالا

پنج دقیقه بعد اما باوارایی‌ها دومین فرصت جدی خود در این مسابقه را به گل تبدیل کردند. در دقیقه 38 جمال موسیالا با یک ضربه پشت پای دیدنی توپ را به سرژ گنابری رساند تا او با شوتی تک‌ضرب از نزدیکی مرز محوطه جریمه شالکه دروازه این تیم را باز کند.

بعد از گل بایرن مونیخ بازی بار دیگر از تب و تاب افتاد و تا پایان نیمه اول موقعیت جدی‌ای روی دروازه‌ها خلق نشد. نیمه اول در ولتینز آرنا با برتری 1-0 باواریایی‌های مهمان به پایان رسید.

بایرن در نیمه دوم اولین فرصت خلق شده روی دروازه‌ها را به گل تبدیل کرد. شالکه در دقیقه 52 صاحب یک ضربه آزاد شد اما در بازگشت باواریایی‌ها با یک ضدحمله بسیار سریع توپ را با همکاری موسیالا و گنابری به سمت راست بردند. موسیالا خودش را به نزدیکی مرز محوطه جریمه شالکه رساند و چوپو موتینگ را در موقعیتی خوب صاحب توپ کرد تا او با خونسردی دروازه شالکه را باز کند.

جمال موسیالا در پیروزی بایرن مونیخ مقابل شالکه

درحالیکه بعد از گل دوم بایرن مونیخ باز هم شاهد کند شدن روند حرکت بازی بودیم بایرنی‌ها یک بار دیگر توسط گورتزکا به گلزنی نزدیک شدند. پاس چوپوموتینگ با شوتی محکم و سرضرب از طرف این هافبک آلمانی به سمت دروازه شالکه رفت اما در میانه راه به بازیکن آبی پوش برخورد کرد و به کرنر رفت. در نهایت این بازی با پیروزی 2-0 بایرن به پایان رسید تا باواریایی‌ها با 34 امتیاز صدرنشینی خود را تثبیت کرده و با خیال راحت وارد وقفه جام جهانی شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا