اخبارخارجی

دورتموند 2-2 بایرن؛ ترزیچ تسلیم نمیشود

ترزیچ تسلیم نمی شود-بایرن مونیخ در هفته نهم بوندس‌لیگا در اولین در کلاسیکر فصل مهمان دورتموند بود و دیدار دو تیم با تساوی 2-2 به پایان رسید.

دیدارهای بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند یکی از حساس‌ترین دیدارهای فوتبال آلمان است و در این کشور از آن به عنوان دِر کلاسیکر یاد می‌شود. دورتموند و بایرن امشب در سیگنال ایدونا پارک اولین کلاسیکر فصل را برگزار کردند.

دورتموند که در خانه‌اش، سیگنال ایدونا پارک، و در مقابل تماشاچیان پرشور زردپوش بازی می‌کرد بازی را بهتر آغاز کرد و بعد از چند حمله در دقیقه 31 فرصتی عالی برای باز کردن دروازه بایرن داشت. حرکت ترکیبی مالن و گوریرو توپ را به گوریرو رساند تا این مدافع پرتغالی شوتی به سمت دروازه بایرن شلیک کند. اما مانوئل نویر هشیار بود و موفق شد توپ را دفع کند.

دو دقیقه بعد بایرن موفق شد دورتموند را که کمی قبل فرصت خوبی را از دست داده بود مجازات کند. موسیالا درون محوطه جریمه دورتموند صاحب توپ شد و با یک چرخش و پاس عقب توپ را به گورتزکا رساند که روی خط محوطه جریمه حضور داشت. او با شوتی زمینی توپ را به تور دروازه دورتموند چسباند تا بایرن از حریفش پیش بیفتد.

 

دورتموندی‌ها بعد از این گل بر شدت حملاتشان افزودند و شوت مالن در دقیقه 35 می‌رفت دروازه بایرن را باز کند که مانوئل نویر درازکش توپ را دفع کرد تا دروازه تیمش بسته بماند. نیمه اول با برتری 1-0 بایرن به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم حملات دورتموند برای کشاندن کار به تساوی ادامه داشت. در دقیقه 47 شوت کات‌دار ولف از فاصله 25 متری می‌رفت وارد دروازه باواریایی‌ها شود اما او با شیرجه‌ای دیگر مانع از گلزنی ولف شد. مانوئل نویر تا این دقیقه یکی از ستاره‌های مهم بایرن مونیخ بود.

در دقیقه 49 نوبت بایرن بود که به گلزنی نزدیک شود. ضربه سر سادیو مانه با اختلافی اندک از کنار دروازه بیرون رفت تا گل دوم باواریایی‌ها به ثمر نرسد.

اما در دقیقه 53 بایرنی‌ها موفق شدند دومین گل خود را به ثمر برسانند. جمال موسیالا بار دیگر برای خط دفاعی دورتموند مزاحمت ایجاد کرد و ضربه او بعد از برخورد به مدافعین حریف به لروی سانه رسید تا او از فاصله بیست متری با شوتی محکم دروازه مایر را باز کند و بایرن را 2-0 پیش بیندازد.

ترزیچ تسلیم نمی شود

با اینکه در ادامه بازی کمی از شدت حملات دورتموند کاسته شده بود اما در دقیقه 74 دورتموندی‌ها موفق شدند یکی از گلهای خورده را جبران کنند. پاس گوریرو به مودست رسید و او با عبور از اوپامکاکو پاسی عالی به موکوکو داد تا او با ضربه‌ای تمام‌کننده دروازه نویر را باز کند.

لروی سانه

موکوکو

در دقیقه 83 مودست می‌توانست کار را به تساوی بکشاند اما شوت او از فاصله نسبتا کم از کنار دروازه نویر بیرون رفت.

در دقیقه 90 بایرن مونیخ یک اخراجی داشت. کینگزلی کومان آدیمی را از پشت سر گرفت و به زمین انداخت. داور دومین کارت زرد را به کومان نشان داد تا بایرن 10 نفره شود. اخراج او اما نقطه آغاز فرار دراماتیک دورتموندی‌ها از شکست در کلاسیکر بود.

درحالیکه 5 دقیقه از وقتهای تلف‌شده بازی گذشته بود در دقیقه 90+5 آدیمی که بازیکن بایرن با خطا روی او اخراج شده بود توپ را به اشلوتربک رساند. اشلوتربک از سمت راست سانتری روی دروازه بایرن ارسال کرد تا آنتونی مودست با یک ضربه سر پرقدرت نویر را تسلیم کرده و دومین گل تیمش را به ثمر برساند. بعد از این بازگشت دراماتیک دورتموندی‌ها دیگر وقتی برای بایرن باقی نمانده بود و اولین دِر کلاسیکر فصل با تساوی 2-2 به پایان رسید.

آنتونی مودست

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا