اخبارداخلی

طلسم نگرفتن طلا شکسته شد

طلسم نگرفتن طلا شکسته شد؛ به گزارش اهل ورزش، کامران قاسمپور کشتی‌گیر جوان جویباری برای دومین بار در دومین فینال متوالی جیدن کاکس آمریکایی این قهرمان نام‌آور کشتی جهان را با نتیجه ۲-۰ شکست داد و اولین طلای کشتی آزاد ایران در این رقابت‌ها را به دست آورد.

قاسمپور در یک کشتی تماشایی و فکورانه که هر لحظه از آن بوی خاک شدن و امتیاز دادن به گوش می‌رسید، موفق شد با سر و صورت زخمی و با تلاش بسیار کشتی را تا 6 دقیقه بدون دادن امتیاز پیش ببرد و کاکس آمریکایی را شکست بدهد که این اولین پیروزی کاروان کشتی ایران مقابل رقبای آمریکایی در این دوره از رقابت‌ها بود.

طلسم نگرفتن طلا شکسته شد

قاسمپور در پایان مسابقه در حالی که نفس نفس می‌زد و خون از سر و رویش می‌چکید، طلای خود را به همه مردم ایران تقدیم کرد که برایش دعا کردند و منتظر پیروزی‌اش بودند.

این کشتی آنچنان حساس، نزدیک و پر افت و خیز بود که تا ۱۰ ثانیه آخر نمی‌شد حدس بزنید که قاسمپور که در وقت اول با خاک کردن حریف دو امتیاز از او گرفته بود، از آن موفق بیرون می‌آید یا نه اما او که در ابتدای کشتی توانسته بود از دو خم برق‌آسای کاکس جان سالم به در ببرد، در ادامه کشتی بعد از خاک کردن حریف، با رویه‌ای کاملا فکورانه و مثبت این حریف را از پیش رو برداشت.

طلسم نگرفتن طلا شکسته شد

نقطه اوج کار قاسمپور اداره کشتی او در یک دقیقه پایانی بود که با نزدیک شدن به حریف آمریکایی و بستن همه روزنه‌های هجوم و واکنش‌های سریع به زیرهای چپ و راست او، حتی اجازه نداد دست جیدن کاکس به پایش برسد مگر پس از سوت پایان مسابقه و لحظه‌ای که پژمان درستکار از خوشحالی روی تشک آمده بود تا شاگرد خوش‌تکنیک خود را در آغوش بگیرد.

طلسم نگرفتن طلا شکسته شد

قاسمپور با این طلا دومین مدال خوش‌رنگ متوالی خود را از رقابت‌های جهانی صید کرد و طلسم نگرفتن طلا شکسته شد در حالی که سال قبل با نتیجه ۳-۳ این حریف آمریکایی را که به بدن عضلانی و قدرت فراوانش مشهور است شکست داده بود.

به این ترتیب کشتی ایران از اولین طلای جهانی کام گرفت و طلسم نگرفتن طلا شکسته شد،حالا تیم ملی کشتی امیدوار است فردا در دو فینال باقی‌مانده، توسط رضا اطری و رحمان عموزاد دو طلای دیگر را هم به دست بیاورد؛ اگرچه دیگر آمریکا فاصله امتیازی خود را با ایران زیاد کرده و با مقام قهرمانی رسیده است.

طلسم نگرفتن طلا شکسته شد

با طلایی که قاسمپور امشب به دست آورد زخم کشتی ایران پس از شکست دیشب حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور اندکی التیام یافت و حالا با پایان خوش رقابت‌های فردا، کار ملی‌پوشان ایران در مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۲۲ به پایان خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 5 =

دکمه بازگشت به بالا