اخبارخارجی

فقط دو گل کمتر، لیورپول را وارد این جهنم کرد

لیورپول رده دوم با دوگل کمتر-شاگردان کلوپ با وجود برتری در شب آخر دور گروهی مقابل ناپولی، نتوانستند صدر را از این تیم بگیرند.

تیم لیورپول در شب پایانی دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه دو بر صفر از سد ناپولی گذشت تا شمار امتیازات خود (15) را با این تیم مساوی کند. دو گل محمد صلاح و داروین نونیز اما برای عبور از حریف ایتالیایی و تکیه بر صدر کافی نبود و شاگردان کلوپ تنها به خاطر دو گل کمتر، به عنوان تیم دوم از گروه اول صعود کردند.

آنها 5 بازی از 6 بازی را با پیروزی پشت سر گذاشتند و تنها یک بار مقابل ناپولی در دور رفت متحمل شکست شدند. همین یک شکست با نتیجه عجیب 4 بر یک برای از دست دادن صدرنشینی و فرصت صعود به عنوان سرگروه کافی بود تا با وجود پیروزی در بازی برگشت مقابل ناپولی، این حریف ایتالیایی باشد که به عنوان یکی از هشت سرگروه راهی مرحله یک هشتم نهایی چمپیونز لیگ می شود. آنها اگر دو گل دیگر در بازی شب گذشته می زدند، نتیجه بازی رو در رو را برده و صعود می کردند.

به این ترتیب شاگردان کلوپ باید در مرحله یک هشتم نهایی با یکی از هفت سرگروه دیگر دیدار کنند؛ جایی که هر احتمالی وجود دارد و فکر کردن به بعضی از آنها دیوانه کننده است. کافی است به این فکر کنید که حریف یک هشتم نهایی لیورپول به احتمال زیاد، یکی از این تیم ها خواهد بود: پاری‌سن ژرمن، منچستر سیتی، بایرنلیورپول فصل گذشته تا دیدار پایانی لیگ قهرمانان اروپا پیش رفت اما در این مرحله با تک گل وینیسیوس جونیور مغلوب رئال مادرید شده و از کسب مقام قهرمانی بازماند.

حال برای تکرار روند موفق فصل قبل و جبران شکست در فینال، شاگردان کلوپ مسیر به مراتب سخت‌تری خواهند داشت که می تواند حتی یک شروع مرگ‌بار برای آنها داشته و منجر به حذف زودهنگام از مسابقات شود. این احتمال با توجه به حریفانی که لیورپول ممکن است با آنها دیدار کند، خیلی هم دور از ذهن نخواهد بود، مخصوصا که یکی از همین تیم‌ها، رئال مادریدی است که در فینال سال گذشته از سد لیورپول گذشته بود.مونیخ، رئال مادرید، پورتو، چلسی و تاتنهام!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا