اخبارخارجی

هشدار فیفا به هر 32 تیم: با قطر کاری نداشته باشید!

با قطر کاری نداشته باشید-مدیران فیفا با ارسال نامه‌ای به هر 32 تیم حاضر در جام جهانی 2022 به آنها هشدار دادند که با مسائل حقوق بشری قطر کاری نداشته باشند.

نزدیک به دو هفته تا آغاز جام جهانی 2022 قطر باقی مانده است و حواشی پیرامون برگزاری این مسابقات در این کشور روز به روز اضافه می‌شود. بسیاری معتقد هستند که برگزاری این مسابقات در این کشور با توجه به سوابق حقوق بشری آنها در طی سال‌های اخیر و خصوصا بحث مرگ کارگرهای مهاجر در جریان ساخت و سازهای ورزشگاه‌ها و دیگر زیر ساخت‌های مورد نیاز برای برگزاری جام جهانی باعث شده که برگزاری این مسابقات در این کشور که از 20 نوامبر آغاز خواهد شد تحت الشعاع قرار بگیرد.
بسیاری از مردم و گروه‌های مختلف کارگری و حقوق بشری در سراسر دنیا از کشورها و تیم‌های ملی خواسته‌اند که نسبت به این موضوع با قاطعیت واکنش نشان دهند.

حالا روزنامه انگلیسی دیلی میل فاش کرده است که جانی اینفانتینو، رییس فیفا، به همراه فاطما سامورا، دبیر کل این سازمان، با ارسال نامه‌ای به تمامی تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها به آنها هشدار داده‌اند که بهتر است از این فستیوال فوتبالی لذت ببرند و روی مسائل غیر ورزشی تمرکز نکنند.

گفته می‌شود در این بیانیه مطرح شده است که فیفا سازمانی سیاسی نیست و در جایگاهی قرار ندارد که بتواند رفتارها را قضاوت کند یا اخلاقی بودن و نبودن آنها را مورد بررسی قرار دهد.
پیش از این یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، هم از این فشارها روی بازیکنان برای واکنش نشان دادن در این زمینه انتقاد کرده و مدعی شده بود که چنین اقداماتی وظیفه بازیکنان نیست و نباید از آنها انتظاری داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دو =

دکمه بازگشت به بالا