اخبارخارجی

پورتو 2- لورکوزن 0؛ و بازهم طارمی!

در شبی که سردار فرصت بازی پیدا نکرد؛

طارمی ناجی تیم پورتو-در شبی که آزمون فرصت بازی پیدا نکرد، پورتو با دو پاس گل طارمی از سد لورکوزن گذشت.

تقابل زوج خط حمله تیم ملی فوتبال ایران، یکی از جذابیت‌های شب اول هفته سوم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا بود؛ جایی که پورتو با حضور مهدی طارمی در ترکیب اصلی خود به مصاف بایر لورکوزنی رفت که سردار آزمون را روی نیمکت داشت. این دیدار از ساعت 22:30 امشب در ورزشگاه دراگائو پرتغال آغاز شد.

تیم پورتو

مهدی طارمی که چهار شب قبل در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر پرتغال مقابل براگا به میدان رفت و در کنار ثبت یک پاس گل، روی دو گل دیگر تاثیرگذاری مستقیم داشت و یک اخراجی هم گرفت برخلاف سردار آزمون که هنوز نتوانسته در ترکیب اصلی لورکوزن جایی برای خود پیدا کند، امید اول گلزنی میزبان در شبی بود که شاگردان کنسیسائو نیاز مبرمی به پیروزی مقابل تیم دوم جدول رده بندی گروه دوم لیگ قهرمانان اروپا داشتند.

تیم بایر لورکوزن

میزبان که هر دو بازی قبلی خود در UCL امسال را باخته بود با حمایت تماشاگرانش، کار را تهاجمی شروع کرد و به دنبال این بود تا خیلی زود دروازه حریف را باز کند اما این لورکوزن بود که در 15 دقیقه نخست به گل اول رسید؛ این گل اما بعد از بررسی در VAR به علت خطایی که روی بازیکن پورتو در حین توپگیری صورت گرفته بود، مردود اعلام شد.

بعد از اینکه پورتو از خطر مسلم باز شدن زودهنگام دروازه خود فرار کرد، حملات خود را از سر گرفت تا حداقل پیش از به صدا در آمدن سوت پایان نیمه اول، به گل برسد. تا دقیقه 30 اما تنها صحنه حساس روی دروازه  لورکوزن، لحظه ای بود که طارمی داخل محوطه جریمه سرنگون شد اما نتوانست تیلور را برای اعلام پنالتی قانع کند.

حملات پورتو می‌رفت بالاخره نتیجه دهد اما شوت مهلک اوریبه از پشت محوطه جریمه را هرادسکی در دقیقه 40 با پروازی زیبا راهی کرنر کرد. یک دقیقه بعد از این موقعیت، شیک داخل محوطه جریمه فرصتی خوب را از دست داد و ضد حمله پورتو بعد از همین موقعیت در نهایت به گل اول بازی انجامید؛ گلی که مهدی طارمی در متن آن قرار داشت و بعد از فراری زیبا و یک پاسکاری سریع به ثمر رسید اما دقیقا به سرنوشت گل لورکوزن دچار و به کمک VAR مردود اعلام شد. تیلور این گل را به دلیل خطای هند مدافع پورتو پیش از شروع ضد حمله مردود و با توجه به منطقه خطا (داخل محوطه جریمه) یک پنالتی هم برای لورکوزن اعلام کرد. این ضربه را شیک زد و کاستا گرفت تا در نهایت نیمه اول بدون رد و بدل شدن گلِ سالم و با نتیجه 0-0 به پایان برسد.

زیدو سانسی

نیمه دوم در حالی شروع شد که خبری از حضور سردار آزمون در زمین نبود. پورتو این نیمه را تهاجمی تر شروع و چند موقعیت خطرناک را در همان ده دقیقه نخست روی دروازه لورکوزن ایجاد کرد که بازهم حاصلی در پی نداشت و میهمان رفته رفته توانست کار را به تعادل بکشاند.
در دقیقه 69 بازی بالاخره قفل دروازه‌ها شکست و این پورتو بود که توانست به گل اول برسد. مهدی طارمی که گلش در نیمه اول مردود اعلام شده بود، روی یک ضدحمله سریع از سمت راست، ارسالی زیبا روانه محوطه جریمه لورکوزن کرد که این ارسال را زیدو سانوسی با ضربه سر به گل تبدیل کرد.

در شرایطی که همه منتظر ورود آزمون به زمین بودند اما سرمربی لورکوزن ترجیح داد تا از ستاره ایرانی تیمش در این دیدار استفاده نکند و سردار تا پایان فرصت بازی پیدا نکرد. این در حالی بود که مهدی طارمی تا پایان کار در ترکیب اصلی حضور داشت و پیش از به صدا در آمدن سوت پایان، پاس گل دوم خودش را هم داد. او این بار با یک پاس در عمق زیبا، گالنو را در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار داد تا در این صحنه شاهد به ثمر رسیدن دومین گل میزبان باشیم. پورتو در نهایت این دیدار را با پیروزی دو بر صفر به پایان رساند تا شمار امتیازات خود را با لورکوزن برابر کرده و با صعود به رده دوم برای صعود شانس پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا