اخبارداخلی

ایران با مجید در برابر آدیداس و نایکی

نشان مجید در برابر نایکی و آدیداس-تیم ملی فوتبال ایران یکی از معدود تیم‌های حاضر در جام جهانی است که با برندی غیر از برندهای مطرح و رایج به میدان خواهد رفت.

تیم ملی فوتبال ایران برخلاف پنج دوره قبلی حضور خود در جام جهانی، با کیت تولید داخل به میدان خواهد رفت. کمپانی مجید، تولید البسه تیم ملی در این دوره را به عهده گرفته و مراسم رونمایی این لباس ها را شب گذشته شاهد بودیم. به این ترتیب تکلیف لباس هر سی و دو تیم حاضر در قطر مشخص شد و حالا می توانیم در مورد زیباترین کیت گروه دوم هم بحث کنیم. لباس تیم ملی فوتبال ایران باید با با لباس های تولید شده توسط کمپانی‌های بزرگ دنیا رقابت کند. این لباس مثل دوره قبلی (آدیداس)، طرحی ساده دارد و اگرچه آستین های آن طراحی منحصربه‌فردی دارد اما در بقیه موارد مثل همیشه است.

 

در میان تیم های گروه دوم، دو تیم از کیت های تولیدی کمپانی نایکی استفاده خواهد کرد. تیم ملی انگلیس که طی سال های اخیر با نایکی همکاری می کند، در این دوره نیز با لباس های تولیدی این شرکت امریکایی به میدان خواهد رفت.

انگلیس که زمانی با لباس‌های خاص آمبرو به میدان می‌رفت در این دوره با لباس هایی که نایکی طراحی کرده بازی می کند. لباس اول انگلیس سفید است و طرح پیراهن آن با رنگ هایی با تم آبی، زیبایی خاصی به آن بخشیده است؛ روشن‌تر شدن رنگ آبی استفاده شده در شورت، کیت امسال انگیس را متفاوت‌تر کرده است. لباس دوم این تیم نیز به رنگ قرمز و برخلاف لباس اول، یقه‌دار است و خطوط نازک سورمه‌ای هم در بخش‌هایی از آن دیده می شود.

تیم ملی انگلیس

دومین تیمی که از لباس های نایکی در این گروه استفاده می کند، تیم ملی امریکا است. این کشور هم مثل انگلیس از سفید به عنوان رنگ پیراهن اول خود استفاده کرده است. طرح نایکی برای لباس اول امریکا خیلی خاص نیست و مشابه طرح‌هایی است که این کمپانی در سال 2022 برای بسیاری از لباس های خود در عرصه باشگاهی و ملی استفاده کرده است. لباس دوم امریکا به رنگ سورمه‌ای و با طراحی منحصربفرد، خیلی زیباتر از لباس اول این تیم است و به نظر می رسد که زمان بیشتری برای طراحی آن صرف شده است.

تیم ملی آمریکا

دیگر حریف ایران در گروه دوم، ولز است. این تیم که به عنوان آخرین تیم، به گروه دوم اضافه شد، با لباس های تولید کمپانی آدیداس در جام جهانی قطر حاضر می شود. کمپانی مطرح آلمانی برای ولز از طرحی ساده و کلاسیک بهره گرفته که سه خط همیشگی را هم در آستین های خود دارد. طرح روی پیراهن قرمز و جنس پارچه آن ولی در عین سادگی، زیبایی خاصی به آن داده است. در این لباس از رنگ های سفید، قرمز و سبز پرچم ولز بهره گرفته شده است. لباس دوم ولز هم طرحی مشابه لباس های منچستر در این فصل دارد و یقه آن طرحی مشابه یقه پیراهن شیاطین سرخ دارد و مثل طرح های جدید آدیداس، لوگوی روی آن، نوشته آدیداس را ندارد.

تیم ملی ولز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا