اخبارخارجی

ماجرای جادوگری پوگبا چیست؟

پل پوگبا هافبک 29 ساله فرانسوی پس از جدایی از منچستر یونایتد در تابستان امسال، با یوونتوس قرارداد امضا نمود و امیدوار بود که بتواند نقش مهمی در جام جهانی قطر برای تیم ملی فرانسه ایفا کند. اما این بازیکن اکنون با مشکلی عجیبی روبرو شده و جالب اینجاست نقش اصلی این بحران را ماتیاس پوگبا، برادر بزرگترش و بازیکن سابق تیم هایی کرو، ورکسام و کرالی بازی می کند. ماتیاس اخیرا پل را بزدل، خائن و ریاکار نامیده و او را به استخدام جادوگر برای خراب کردن کیلیان امباپه متهم کرده است.

این داستان وقتی شروع شد که ماتیاس پوگبا ویدئوهایی را منتشر کرده و نوید افشاگری های بزرگ در مورد برادر کوچکترش را داد. این ویدیو در اینستاگرام به زبان های فرانسوی، انگلیسی و ایتالیایی منتشر شد. او در این ویدئو گفت: هم تیمی های برادرم و حامیان مالی او شایسته دانستن مسائل خاصی هستند تا با آگاهی کامل تصمیم بگیرند و متوجه شوند آیا پل واقعا شایسته تحسین، احترام و محبت مردم است یا خیر. این اخبار احتمالا جنجالی بوده و سر و صدای زیادی ایجاد می کنند.

پوگبا و استخدام جادوگر

روز بعد وکیل پوگبا بیانیه‌ای منتشر کرد و تهدید و تلاش توسط یک باند سازمان یافته برای اخاذی را محکوم کرد. وکیل پوگبا در ادامه مدعی شد که اظهارات برادر موکلش متاسفانه تعجب‌آور نبوده و پوگبا به مقامات پلیس درباره آنچه در جریان بوده، هشدار داده است.

به گزارش سایت فرانس اینفو، پل پوگبا به بازرسان گفته زمانی که برای شرکت در دو بازی دوستانه با لباس تیم ملی در فرانسه حضور داشته، توسط مردان مسلح تهدید شده است. پل پوگبا می‌گوید دوستان قدیمی‌اش او را به آپارتمانی برده و این بازیکن را سرزنش کردند که از زمان تبدیل شدن به یک سوپراستار جهانی به آنها کمک مالی نکرده است.

این افراد 13 میلیون یورو (در واقع سالی یک میلیون یورو بابت کل دوران ورزشی این بازیکن) مطالبه کردند. پوگبا 100 هزار یورو داده و تصور می‌کرده که این پایان کار است، اما گروه همچنان او را تهدید می‌کند. گفته می‌شود که پوگبا به بازرسان گفته که باج‌گیران را در ماه آوریل در منچستر و همچنین در ژوئن در زمین تمرین یوونتوس در تورین دیده و آنها به تلاش برای اخاذی ادامه داده‌اند. او برادرش را نیز در گروه باج‌گیران می‌شناسد و اینجا همان مرحله‌ای بود که در این مورد به وکلای یوونتوس اطلاع داد و آنها نیز پلیس را مطلع کردند.

پل پوگبا به پلیس گفته که از راهنمایی کسی که آشنا به مسائل روحی و معنوی است کمک گرفته تا از او برابر آسیب محافظت کند. اما برادر پل ادعا می کند که این بازیکن از یک جادوگر برای طلسم کردن حریفان و هم‌تیمی‌هایش استفاده کرده و البته پوگبا قویا این شایعه را رد کرده است.

استخدام جادوگر

گفته می‌شود که این گروه در ازای انتشار ویدیوهای جادوگری که وکیل پوگبا آن‌ها را رد می‌کند، سعی در اخاذی از پوگبا دارند و البته وجود این ویدیوها نیز توسط پوگبا تکذیب شده است.

ماتیاس پوگبا مدعی شده که برادرش از یک جادوگر خواسته تا به امباپه آسیب برساند. ماتیاس پوگبا در توییتر نوشت:کیلیان، من هیچ مشکلی با تو ندارم و حرف‌های من به نفع توست. همه چیز درست و اثبات شده است، مارابوت (جادوگر) را همه می‌شناسد. انسانی غرق شده در جادو، هرگز خوب نیست که یک منافق و خائن را در کنار خود داشته باشی.

حال باید دید که آیا مقامات فرانسوی علیه افرادی که در توطئه اخاذی نقش داشته‌اند، اقدام خواهد کرد یا خیر. پل پوگبا علیرغم مصدومیت چند هفته قبل، امیدوار است که در جام جهانی ماه نوامبر، بازیکن کلیدی تیم ملی فرانسه باشد.

نوئل لوگرات، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه، در این رابطه گفت: ما تازه در آغاز این ماجرا هستیم. تا جایی که من می‌دانم هیچ‌کس در دادگاه حضور نداشته و در این مرحله فقط شایعاتی وجود دارد. من پل را دوست دارم و امیدوارم این داستان، مشکلی در مورد جایگاه او در تیم ملی فرانسه ایجاد نکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 16 =

دکمه بازگشت به بالا